ДТЭК Криворожская ТЭС снизит концентрацию пыли в 18 раз на энергоблоке №1

ДТЕК Криворізька ТЕС розпочала реконструкцію енергоблока №1, після якої підвищиться ефективність станції, а залишкова концентрація пилу від спалювання вугілля скоротиться у 18 разів. Вартість модернізації – 616 млн грн.


ДТЕК Криворізька ТЕС розпочала реконструкцію енергоблока №1, після якої підвищиться ефективність станції, а залишкова концентрація пилу від спалювання вугілля скоротиться у 18 разів. Вартість модернізації – 616 млн грн. 

ДТЕК Криворізька ТЕС розпочала реконструкцію енергоблока №1. Упродовж року ДТЕК відремонтує котел, турбіну, блоковий трансформатор, електрообладнання та електрофільтр котла, повністю замінить генератор і встановить автоматизовану систему управління технологічними процесами (зараз керуванням блоком ведеться вручну).

Такі зміни продовжать термін життя енергоблока на 15 років, а отже, забезпечать безперебійне й надійне виробництво електроенергії. Покращення в конструкції котла підвищать ефективність спалювання палива – на рік станція буде використовувати на 55 тис. т вугілля менше, виробляючи той самий обсяг електроенергії, як і до модернізації. Новий електрофільтр буде очищати вихідні гази енергоблока від вугільної золи не менш ніж до 50 мг/нм3. До цієї вимоги Директиви 2001/80 Європейського Союзу буде приведено всі інші енергоблоки ДТЕК Криворізька ТЕС до 2018 року.

— Проводячи реконструкцію енергоблока №1, ми інвестуємо 616 млн грн не тільки в надійність виробництва електроенергії, але і в поліпшення екологічної ситуації в Дніпропетровській області. Криворізька ТЕС, як і всі теплові електростанції України, забезпечує енергетичну безпеку країни, працюючи на українському вугіллі і покриваючи піки у навантаженні в енергосистемі. Новий електрофільтр, який ми встановимо на блоці, зменшить вплив пиловугільного енергоблока на навколишнє середовище до європейських норм – ми очікуємо зниження залишкової концентрації пилу у 18 разів від нинішнього», – підкреслив директор ДТЕК Криворізької ТЕС Сергій Дегтяренко. 

Енергоблок №1 введено в експлуатацію в липні 1965 р., наразі він відпрацював 300 тис. годин.

Поліпшення технічних характеристик енергоблока №1 після реконструкції передбачає:

  • підвищення потужності енергоблока на 33 МВт з 282 до 315 МВт;
  • розширення діапазону маневреності блока зі 162 до 215 МВт;
  • зниження питомої витрати палива на 28,6 гуп/кВт•год;
  • зниження залишкової концентрації пилу з 906 мг/нм3 до 50 мг/нм3.