Загальний обсяг інвестицій у реконструкцію «Даманського» склав понад 12 млн. грн.

Житловий масив «Даманський» на околиці Кривого Рогу завжди асоціювався з Північним ГЗК (Метінвест). Приблизно 27 тис. осіб проживають у мікрорайоні, велика частина з них – це нинішні або колишні співробітники Північного ГЗК і їхні сім'ї.

Будівництво масиву розпочалося в 70-і роки. Сьогодні він складається зі 103 будинків, 4-х загальноосвітніх шкіл, 4-х дошкільних дитячих закладів, дитячо-юнацької спортивної школи, центру дитячо-юнацької творчості та 40 інших будівель.

За багато років існування «Даманського» позношувалися його дороги, потьмяніли кольори будинків, зруйнувалися і морально застаріли дитячі та спортивні майданчики. У результаті дедалі частіше молоде покоління переїжджало до центру Кривого Рогу, інших міст й обласних центрів. А підприємство втрачало потенційних спеціалістів. Плинність кадрів комбінату молодого віку неухильно зростала, бажаючих працювати на комбінаті ставало чимраз менше, середній вік працюючого персоналу збільшувався, народжуваність у районі знизилася, а в трудові книжки працівників дедалі частіше вносили запис «Звільнений за власним бажанням у зв'язку з переїздом на нове місце проживання». Для ПівнГЗК це стало проблемою, що вимагає якнайшвидшого вирішення. У результаті було прийнято рішення провести комплексну реконструкцію житлового масиву. 

Результати

Перед початком комплексної програми реконструкції було проведено низку масштабних інфраструктурних робіт: побудовано сучасну автомобільну дорогу, яка з’єднала мікрорайон «Даманський» із головними будівлями ПівнГЗК; капітально відремонтовано внутрішньорайонні дороги; проведено оптимізацію дорожніх знаків; встановлено огороджувальні конструкції на ділянках доріг із активним автомобільним рухом; поблизу шкільних і дошкільних установ розміщено системи примусового зниження швидкості; побудовано й оновлено кілька сучасних зупинних комплексів. 

Досягнення:

  • знизилася кількість дорожньо-транспортних пригод за участю дітей, завдяки встановленим огорожам уздовж доріг і засобам примусового зменшення швидкості;
  • суттєво покращено якість освітлення вулиць: відновлено понад 100 стовпів освітлення, встановлено енергозберігальні лампи і 100 систем ілюмінації з використанням енергозберігального устаткування;
  • покращено навігацію району за рахунок підсвічування назв вулиць та номерів будинків, на в'їздах встановлено схеми мікрорайону;
  • художньо пофарбовано багатоповерхові будівлі, що сприяє поліпшенню психологічного стану жителів району;
  • впорядковано парки і сквери;
  • побудовано два сучасні ігрові містечка для дітей із використанням екологічно безпечних матеріалів;
  • побудовано спортивні майданчики з сучасним покриттям.

У результаті підприємству вдалося зменшити плинність молоді, а кількість бажаючих працювати на комбінаті збільшилася. Колектив ПівнГЗК суттєво омолодився – середній вік співробітників зараз складає 40,2 року.

Загальний обсяг інвестицій у реконструкцію «Даманського» склав понад 12 млн. грн, при цьому кошти з міського бюджету не залучалися.