Ми переконані, що підвищення якості соціального середовища регіонів нашої присутності є неможливим без активної участі місцевого населення.

Ми переконані, що підвищення якості соціального середовища регіонів нашої присутності є неможливим без активної участі місцевого населення. Тому в 2011 році Метінвест запустив нову корпоративну соціальну програму «Місто – нашими руками». Мета програми – розвиток соціальної активності місцевого населення і підтримка актуальних проектів, спрямованих на підвищення якості життя в містах присутності Компанії.

 Програма охоплює проведення конкурсу і подальше фінансування найбільш інноваційних і оригінальних проектів, підготовлених некомерційними організаціями, муніципальними установами і безпосередньо місцевими жителями. Ініціативні групи або організації повинні самостійно сформулювати проблемні питання, доводити їхню актуальність для міста і пропонувати способи вирішення. 

Важливим етапом реалізації програми є проведення навчання для учасників програми із соціального проектування, підготовки заявок, проектної документації тощо. 

Із кожним роком програма набуває популярності. У 2011 році програма в пілотному режимі працювала в 2-х містах: Єнакієве та Інгулецький район Кривого Рогу, а в 2012 році вже проводилася у 8 містах України: Маріуполь, Кривий Ріг, Авдіївка, Єнакієве, Харцизьк, Комсомольське, п. Новгородське і Краснодон. У 2012 на конкурс було подано 297 заявок, із яких Компанія підтримала 61 соціальний проект на суму приблизно 3,5 млн грн. 

Результати 

У 2011 році в Кривому Розі отримано понад 30 заявок від організацій, вісім із яких пройшли до півфіналу. У фіналі перемогли чотири пропозиції, щодо яких громадська експертна рада прийняла рішення про їх об'єднання в один інфраструктурний проект «Парк активного відпочинку». У результаті на території пустиря побудовано комплексний спортивний майданчик для занять футболом, волейболом та тенісом, скейт-парк, зона відпочинку і павільйон для зустрічей ветеранів. «Парк активного відпочинку» відкрився в листопаді 2011 року. Успіх програми залежав від співпраці з надійними партнерами, зацікавленими в досягненні наших спільних цілей – міською адміністрацією, органами місцевого самоврядування, управлінням житлово-комунального господарства, ОСББ, представниками малого та середнього бізнесу, які спільно брали участь у розробці та реалізації проекту. 

Найбільш яскраві проекти 2012 року. 

На радість дітям

У сел. Оленівка (Єнакієве) Міський молодіжний центр «7я» відкрив дитяче аквамістечко «Лімпопо». На упорядкованій території в 1600 кв. метрів встановлено сім надувних атракціонів. Влітку вони наповнюються фільтрованою водою, а в холодну пору року аквамістечко стає «сухопутним» – його об'єкти використовуються як батути. Таким чином, «Лімпопо» відкритий для малюків цілий рік. 

В Авдіївці завдяки ініціативі товариства співвласників багатоквартирного будинку «Вікторія» та підтримки Метінвесту відкрито дитячий спортивно-ігровий майданчик. Встановлено гойдалки і турніки, на майданчик завезено пісок для безпеки дітей під час ігор, силами мешканців проведено суботник. 

У Кривому Розі завдяки зусиллям Метінвесту та Жовтневого виконкому реконструйовано зону відпочинку на вулиці Ногіна – створено дитячий і спортивний майданчики, упорядковано центральну алею, замінено лавочки, встановлено ліхтарі, з'явилася альпійська гірка.

Жителям – безпека і комфорт

У селищі Новгородське (Дон. обл.) група ініціативних мешканців разом із селищною радою реалізували проект «Світлодіод – сонце майбутнього». 

«У селищі старі електролінії, що стає причиною частого обривання проводів, – розповідає секретар Новгородської селищної ради Тетяна Красько. – Ми запропонували повністю замінити електричну лінію освітлення центральної вулиці завдовжки 1,2 км, яка знаходиться на в'їзді з боку Дзержинська, і встановити 24 енергозберігальні світлодіодні світильники. Без участі Метінвесту ми б цю проблему не вирішили».

У Харцизьку на території дитячого садка «Веселка» за сприяння Метінвесту з'явиться зелена зона. «Наша дошкільна установа знаходиться в центрі міста, – розповідає директор Людмила Пригара. – Поруч немає ні парку, ні водоймища, тому ми намагаємося озеленити свою територію самостійно. У нашому дошкільному закладі є єдиний в місті зимовий сад. Ми хочемо продовжити знайомство дітей із природою рідного краю, тому запропонували створити на території нашого саду екологічну стежку. Уздовж неї будуть висаджені дерева і чагарники, оформлені квіткові клумби, створені зони відпочинку дітей з альтанками і лавками, з'являться скульптури Дюймовочки, Оленки, Баби Яги та інших казкових персонажів». Проект схвалено Інститутом розвитку дитини національного педагогічного університету ім. М.Драгоманова (Київ). Дошкільнята будуть брати участь у реалізації проекту, навчаючись піклуватися про природу рідного краю і берегти її. 

У Маріуполі одним з яскравих і значущих проектів програми в 2012 році стала реконструкція дитячого ігрового комплексу в парку ім. Лепорського. Парк був закладений ще у 1939 році працівниками комбінату «Азовсталь» і названий на честь легендарного його керівника Володимира Лепорського. 

У проекті, підтриманому Метінвестом, були об'єднані п'ять ініціатив маріупольських громадських об'єднань: комітети самоорганізації населення «Маркохім», «Азовстальська», «Центральний» і «Успенівка», і громадської організації «Спілка молодих металургів». Обсяг інвестицій Метінвесту склав більше 250 тис. грн. 

Під час проекту виконано демонтаж старих залізобетонних конструкцій, акуратно обрізані дерева, відремонтовано головну алею, оновлено зовнішнє освітлення, облаштовано пішохідні доріжки. І найголовніше – зведено сучасний, зручний спортивно-ігровий комплекс.