Розвиток малого і середнього бізнесу — один із пріоритетів соціально відповідальної діяльності ДТЕК.

Розвиток малого і середнього бізнесу – один із пріоритетів соціальної відповідальної діяльності ДТЕК, оскільки дозволяє одночасно вирішувати низку важливих соціальних проблем, пов'язаних із зайнятістю населення, створенням нових робочих місць, збільшенням податкових надходжень до місцевих бюджетів. Тому однією з цілей стратегій соціального партнерства з містами є створення Агентств місцевого розвитку, основна місія яких – це підготовка умов для розвитку малого і середнього бізнесу, залучення зовнішніх інвестицій із метою створення нових робочих місць, розвиток активності місцевих громад. 

Завданнями агентств є: 

  • створення механізмів інформаційної та фінансової підтримки бізнесу;
  • реалізація інформаційних, навчальних, рекламних заходів для підвищення конкурентоспроможності бізнесу та інвестиційної привабливості регіону;
  • здійснення просвітницької діяльності у сфері енергоефективності
  • підготовка проектних заявок і реалізація проектів, які сприяють соціально-економічному розвитку міст;
  • сприяння підвищенню активності громад.

У 2012 році за сприяння ДТЕК були створені Агентства місцевого розвитку в містах Бурштин, Ладижин, Добротвір. Співробітники цих Агентств пройшли навчання в межах програми Співтовариства «Соціально відповідальний бізнес» (м. Львів) та стажування в діючих агентствах місцевого розвитку в містах Донецьк, Славутич, Сокаль і Виноградів.

Представники Агентств брали активну участь у розробці Стратегій соціального партнерства ДТЕК із територіями присутності.

Результати:

  • У 2012 році Агентство регіонального розвитку Кам'янко-Бузького району (Добротвір) за результатами конкурсу ПРООН «Трансформація ринку в напрямку енергоефективного освітлення» виграло фінансування для проекту «Заміна системи освітлення в під'їздах житлових будинків». Метою проекту є впровадження енергоефективного освітлення у під'їздах житлових будинків селища Добротвір. Бюджет проекту: 20 000 грн – фінансування від ДТЕК, 28 214,8 грн – субвенція програми ПРООН
  • Влітку 2012 року Бурштинське Агентство місцевого розвитку реалізувало проект «Літній табір для дітей» із метою навчання основа бізнесу та англійської мови. Проект проходив за підтримки компанії ДТЕК, навчально-виховного комплексу Бурштинської місцевої ради та громадської організації «Жінки за майбутнє». У проекті брали участь волонтери міжнародної організації AIESEC із Малайзії та Китаю.
  • Бурштинське Агентство місцевого розвитку також реалізувало екологічний проект «Еко-країна: зробимо місто чистим», метою якого було провести інформаційну кампанію в ЗМІ на тему необхідності роздільного збирання сміття та вторинної переробки, оскільки в місті було впроваджено сміттєсортувальну лінію. У школах роздавалися кольорові листівки «Донеси до смітника за всяку ціну», а на вуличних сміттєвих баках були розміщені яскраві таблички, які закликали викидати сміття лише в спеціальні контейнери / баки / кошики та інформували про можливість вторинної переробки скла, паперу і пластикових пляшок.

У 2013-2015 рр. – заплановано створення Агентств у всіх містах-учасниках Декларації соціального партнерства ДТЕК.