Фото галерея

Ми прагнемо знизити обсяги викидів на наших підприємствах і робимо для цього практичні кроки, реалізуючи проекти спільного впровадження у межах Кіотського протоколу.

Шахти і ГЗК, металургійні підприємства й електростанції викидають в атмосферу парникові гази: метан (CH4), закис азоту (N2O) і діоксиду вуглецю (CO2). Ми прагнемо знизити обсяги викидів на наших підприємствах і вживаємо для цього практичні кроки, впроваджуючи спільні проекти в межах Кіотського протоколу.

Підприємства промислових холдингів Метінвесту і ДТЕК не тільки інвентаризують викиди парникових газів, а й розробляють проекти щодо їх зниження, заходи щодо підвищення ефективності використання енергії.

Наразі підприємства Метінвесту впроваджують 10 спільних проектів за трьома напрямками: утилізація шахтного метану, виробництво тепла та електроенергії з відхідних газів, підвищення енергоефективності металургійних підприємств. За попередніми розрахунками, заплановані заходи дозволять Метінвесту зменшити викиди парникових газів більш ніж на 8 млн т в еквіваленті СО2 до 2012 року. 

ДТЕК також реалізує 10 спільних проектів (6 Із яких знаходяться в стадії реєстрації) за чотирма напрямками: утилізація шахтного метану (ДТЕК Шахта «Комсомолець Донбасу», ДТЕК «Павлоградвугілля»), зниження втрат в електромережах (Сервіс-Інвест, ДТЕК Донецькобленерго, ДТЕК Дніпрообленерго, ДТЕК Крименерго, Київенерго), вітроенергетика (Вінд Пауер) та реконструкція енергообладнання на генерувальних підприємствах «ДТЕК Східенерго» і «ДТЕК Дніпроенерго». На сьогодні Метінвест і ДТЕК – одні з лідерів в українській промисловості з реалізації проектів спільного впровадження.

Результати

Метінвест став учасником програми Climate Action Всесвітньої асоціації виробників сталі (WSA), у межах якої проводиться дослідження впливу на навколишнє середовище металургійної галузі. Це дослідження допоможе визначити пріоритетні для металургійних компаній заходи та технології, які будуть спрямовані на зниження викидів парникових газів. У 2009 році Метінвест отримав перший сертифікат Climate Action за активну участь у програмі в 2008-2009 рр., а в жовтні 2010 року – другий сертифікат, що підтверджує дотримання компанією принципів Кіотського протоколу.

У 2010 році Краснодонвугілля (Метінвест) отримав 598 тис. євро в результаті продажу скорочень викидів парникових газів у межах реалізації першого етапу проекту з утилізації шахтного метану, розпочатого в 2006 році. Отримані кошти будуть спрямовані на розвиток систем дегазації вугледобувних підрозділів та підвищення рівня промислової безпеки. Всього за період 2006-2008 рр. обсяг скорочених викидів склав 80 тис. т в еквіваленті СО2. 

Аналогічні проекти впроваджуються в ДТЕК Павлоградвугілля, ДТЕК Шахта Комсомолець Донбасу. У 2011 р. на шахті «Степова» (ДТЕК Павлоградвугілля) здійснено переведення шахтної котельні з вугільного палива на шахтний метан. Внаслідок впровадження проекту з використання каптованого метану в шахтній котельні та утилізації надлишків у факельних установках на ДТЕК Шахта Комсомолець Донбасу скорочення викидів парникових газів сумарно склало 551,28 тис. т за період 2009-2012 рр.

На підприємствах із дистрибуції та збуту електроенергії (Сервіс-Інвест, Київенерго, ДТЕК Дніпрообленерго, ДТЕК Донецькобленерго, ДТЕК Крименерго) внаслідок проведення низки заходів щодо заміни та модернізації високовольтних і низьковольтних ліній електропередач (ЛЕП), трансформаторних підстанцій, ліній теплопостачання верифіковано 20 844 тис. т в еквіваленті СО2 за період 2008-2012 рр.

На енергоблоках ТЕС ДТЕК викиди парникових газів скорочені внаслідок проведення низки реконструкцій основного і допоміжного обладнання, в результаті яких знизився питома витрата палива і, відповідно, викиди парникових газів в атмосферу. 

 З 2005 р. тривають роботи з реконструкції енергоблоків на електростанціях ДТЕК Східенерго. У результаті, в період 2006-2007 рр. обсяги скорочення викидів парникових газів склали 985 тис. т. Із 2008 р. зниження викидів парникових газів на реконструйованих блоках складає приблизно 600 тис. т на рік. Зі збільшенням обсягів реконструкцій очікується зростання скорочень викидів парникових газів до 2 млн т на рік (до 2020 р.).

З 2008 р. проводяться реконструкції енергоблоків на електростанціях ДТЕК Дніпроенерго (ДТЕК). У результаті виконаних заходів зниження викидів парникових газів складає приблизно 200 тис. т на рік. Зі збільшенням обсягів реконструкцій очікується зростання скорочень викидів парникових газів до 1,5 млн т на рік (до 2020 р.).

 Підтверджені скорочення викидів парникових газів у 2012 році склали 22 225 тис. т в еквіваленті СО2, а з урахуванням раніше реалізованих проектів – понад 25 млн т. Вартість одиниць скорочень викидів у зв'язку з падінням вуглецевого ринку наразі не оцінюється. 

Крім того, в 2012 році введено в експлуатацію першу чергу будівництва Ботієвської вітряної електростанції (Вінд Пауер) встановленою потужністю 195 МВт, яка дозволить скорочувати викиди парникових газів в атмосферу на 500 тис. т щорічно.