Чинні сьогодні в Україні державні стандарти в галузі промислової безпеки не завжди враховують реальну специфіку праці шахтарів і енергетиків, тому на підприємствах ДТЕК впроваджується єдиний корпоративний стандарт засобів індивідуального захисту (далі – ЗІЗ).

Чинні сьогодні в Україні державні стандарти в галузі промислової безпеки не завжди враховують реальну специфіку праці шахтарів та енергетиків, тому на підприємствах ДТЕК впроваджується єдиний корпоративний стандарт засобів індивідуального захисту (ЗІЗ). Це рішення продиктоване прагненням створити для наших співробітників більш комфортні та безпечні умови роботи.

Нові стандарти ЗІЗ ДТЕК впроваджується на ДТЕК Шахта Комсомолець Донбасу, Кураховська ТЕС, Зуївська ТЕС, Луганська ТЕС, ДТЕК Східенерго, «Павлоградська ЦЗФ», «Добропільська ЦЗФ», «Жовтнева ЦЗФ», «Сервіс-Інвест», ДТЕК ПЕМ Енерговугілля, ПАТ Київенерго , ДТЕК Дніпрообленерго, ДТЕК Донецькобленерго, ДТЕК Крименерго. Забезпечення працівників ЗІЗ відповідно до стандарту на підприємствах ДТЕК Дніпроенерго і ДТЕК Західенерго буде проведено в 2013 році. 

ДТЕК веде на своїх підприємствах цілеспрямовану роботу із вивчення потенційно небезпечних зон та процесів, запобігання можливості виникнення нещасних випадків. Компанія проводить оцінювання всіх виробничих ризиків, за результатами якої розробляє організаційно-технічні заходи щодо їх зниження до прийнятного рівня.

На постійній основі функціонує система внутрішніх аудитів, проводяться внутрішні розслідування всіх інцидентів. Для формування і закріплення навичок безпечної поведінки керівниками різних рівнів, від майстра до генерального директора Компанії, щотижня проводиться поведінковий аудит безпеки.

ДТЕК розраховує, що корпоративний стандарт ЗІЗ дозволить забезпечити працівників компанії високоякісними, зручними в застосуванні ЗІЗ, що дозволить виключити травматизм через відсутність або відмову від застосування засобів захисту.  

Результати

У 2010 році стартував пілотний проект із розробки та впровадження корпоративного стандарту спецодягу та спецвзуття на підприємствах ДТЕК. Було розроблено номенклатурний довідник, у якому докладно описано ЗІЗ: конкретні моделі, найменування, виробники і багато іншого. У 2011 році були реалізовані «пілотні» проекти на семи виробничих майданчиках Компанії. За результатами «пілотів» було доопрацьовано Стандарт із урахуванням результатів застосування обраних ЗІЗ й доповнення новими ЗІЗ, що з'явилися на нашому ринку в 2011 р. і пройшли випробування на наших підприємствах. У 2012 році корпоративний стандарт ЗІЗ переглянуто під потреби ББ Генерація, актуалізовано номенклатурний довідник і розміщено на порталі ДТЕК.

Упродовж 2011 року співробітники виробничих підприємств, що беруть участь у пілотному проекті, були укомплектовані новими засобами індивідуального захисту на 50%, всі співробітники отримали новий спецодяг та спецвзуття в 2012 році. Заплановано, що всі підприємства ДТЕК поетапно зможуть перейти на новий стандарт, починаючи з 2013 року.