У 2009 році Метінвесту довелося вирішити непросте завдання з одночасного навчання великої кількості співробітників у зв'язку зі впровадженням нових корпоративних стандартів.

 

У 2009 році Метінвесту довелося вирішити непросте завдання з одночасного навчання великої кількості співробітників у зв'язку зі впровадженням нових корпоративних стандартів. Враховуючи значний обсяг роботи, яку треба було виконати за короткий час, було прийнято рішення про запуск програми підготовки внутрішніх тренерів. Програма передбачала впровадження корпоративних стандартів, направлених на зміну ставлення персоналу до питань промислової безпеки.

Внутрішній тренер – це фахівець, який має значний виробничий досвід і пройшов відповідну професійну підготовку. В процесі попередньої підготовки внутрішні тренери вивчали стандарти компанії, отримали знання з основ андрагогіки, освоїли методику ведення інтерактивного тренінгу, вдосконалили свої презентаційні навички.

Оригінальним рішенням стало залучення пенсіонерів підприємств Метінвесту, що мають значний досвід керівної роботи на виробництві. Їхній досвід дозволяє компанії передавати знання, що мають практичну цінність.

Результати

Наразі в Метінвесті працюють 53 внутрішні тренери, в 2009-2010 рр. вони навчили 8525 працівників.

Реалізація проекту дозволила на 19% знизити рівень виробничого травматизму на металургійних підприємствах Метінвесту.

Соціальний бізнес-кейс Метінвесту «Підготовка внутрішніх тренерів з охорони праці, промислової безпеки та охорони навколишнього середовища» визнано найкращим у межах Національного конкурсу бізнес-кейсів КСВ-2011.