Праця шахтарів і металургів пов'язана з роботою в складних умовах (вібрація, високі температури, вологість, замкнутий простір), тому для запобігання професійним захворюванням і збереження здоров'я потрібна системна робота.

 

Праця шахтарів і металургів пов'язана з роботою в складних умовах (вібрація, високі температури, вологість, замкнутий простір), тому для запобігання професійним захворюванням і збереження здоров'я потрібна системна робота.

Група Метінвест провела аналіз наявної на її підприємствах системи охорони здоров'я з метою її адаптації до сучасних вимог і найкращих світових практик. Результат дослідження показав необхідність впровадження єдиного сучасного стандарту організації невідкладної допомоги, сучасної системи профілактики серцево-судинних захворювань та пропаганди здорового способу життя, а також – поліпшення наявної системи експертизи працездатності та системи виявлення професійних патологій.

У 2010 році Метінвест розпочав реалізацію пілотного проекту з розвитку системи охорони здоров'я на Краснодонвугіллі.

Результати

На трьох шахтах Краснодонвугілля обладнано підземні медичні пункти з цілодобовим чергуванням медичного персоналу.

У всіх шахтах розпочато роботи зі створення підземних укладок із комплектом носилок, іммобілізаційних шин, перев'язувального матеріалу для оперативного надання невідкладної допомоги працівниками, які не мають медичної освіти.

Наземні медпункти підприємств оснащені автоматичними дефібриляторами і портативними сумками з сучасним обладнанням для надання невідкладної допомоги.

Проведено навчання співробітників підприємства за програмою, розробленою фахівцями Науково-практичного центру медицини катастроф. Програма включала навчання навичок надання першої допомоги при гострій серцевій патології і травмах. За 2010-2011 рр. було навчено понад 100 медиків і більше 50 працівників. Медики, які пройшли навчання, стали внутрішніми тренерами, які навчатимуть добровільних медичних помічників і робітників.

Проведено заходи з профілактики серцево-судинних захворювань і пропаганди здорового способу життя, щоб привернути увагу працівників до «керованих ризиків», які не вимагають втручання професійних медиків і залежать від знань і поведінки самого працівника (паління, надмірна вага, низька фізична активність, стрес тощо).