Основна частина наших соціальних інвестицій спрямована на модернізацію, охорону навколишнього середовища і розвиток регіонів присутності.

Більшість наших промислових підприємств – градотворчі, тому вони відіграють важливу роль у наповненні місцевих бюджетів і забезпечують робочими місцями основну частину населення територій, на яких розташовані. 

Основна частина наших соціальних інвестицій спрямована на модернізацію, охорону навколишнього середовища і розвиток регіонів присутності. Непромислові компанії Групи СКМ також сприяють суспільному розвитку, а їхні проекти найчастіше пов'язані з підтримкою освіти, охорони здоров'я, культури і спорту. 

Ми прагнемо до системної взаємодії з місцевими громадами та переходимо від практики здійснення разових благодійних акцій до комплексних програм соціального партнерства, які реалізуються спільно з органами місцевого самоврядування. Пріоритетні напрямки для соціальних інвестицій визначаються в результаті діалогу з усіма зацікавленими сторонами. 

Результати

Підприємства Метінвесту взаємодіють із органами місцевого самоврядування на основі угод про соціально-економічну співпрацю. Основні напрямки соціальних інвестицій включають розвиток інфраструктури, охорону здоров'я, водопостачання та енергоефективність, розвиток бізнес-середовища і програми освіти та підвищення активності громад. Такі угоди діють у всіх містах присутності Компанії. 

У 2012 році в кожному місті було створено експертну раду, до складу якої увійшли представники органів влади та місцевого самоврядування, громадськості, підприємств і головного офісу компанії. Їхнім ключовим завданням стала розробка проектів для Програм соціального партнерства. Проекти, які планується реалізовувати в 2013 рік, вибиралися з урахуванням пріоритетів соціально-економічного розвитку міст і результатів проведених соціальних досліджень.

З 2012 року було розпочато роботу з активізації роботи місцевих громадських організацій у містах присутності. Першим успіхом стали проекти громадських організацій Вуглегірська та Юнокомунарівська (адміністративні одиниці м. Єнакієве), реалізовані в межах проекту ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

ДТЕК здійснює соціальні інвестиції в межах Декларації соціального партнерства, за участю органів місцевої влади та міжнародних організацій. Основні напрямки соціальних інвестицій включають енергоефективність у комунальному секторі, охорону здоров'я, розвиток бізнес-середовища, розвиток соціальної інфраструктури, освіту, культуру і спорт, а також підвищення активності громад. На сьогодні, до Декларації соціального партнерства ДТЕК приєдналися 21 населений пункт і 4 райони в Луганській, Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Вінницькій, Львівській та Івано-Франківській областях. 
 
Серед масштабних соціальних ініціатив ДТЕК проекти з розробки стратегічних планів економічного розвитку міст присутності, проекти з енергоефективності в комунальній сфері; спільні проекти з Федерацією канадських муніципалітетів із розробки субрегіональної стратегії розвитку регіону Західний Донбас і зі створення комплексної ефективної системи поводження з ТПВ у субрегіоні; проекти «Чиста енергія для майбутнього Дніпропетровщини» та «Розвиток соціального підприємництва» спільно з Фондом Східна Європа, проект «Поліпшення здоров'я і безпеки шахтарів у Східній Україні» спільно з Програмою розвитку ООН та Метінвестом.
 
У 2012 році були розроблені та затверджені на сесіях міських рад Стратегії соціального партнерства ДТЕК із містами присутності строком на 3 роки. Були виділені такі пріоритетні напрями співпраці, як енергоефективність у комунальному секторі, охорона здоров'я, розвиток соціально значущої інфраструктури, розвиток бізнес-середовища, підвищення активності громад.