Мета проекту: впроваджувати позитивні зміни в секторі теплозабезпечення в регіонах присутності Компанії.

Території присутності підприємств компанії стикаються з проблемами, характерними для більшості українських міст: застаріле обладнання та критична зношеність систем міського теплопостачання, відсутність інвестицій, зростання рахунків за енергоносії, неінформованість населення в питаннях енергоефективності. Щоб вирішити ці проблеми, необхідно комплексно підходити до реформування системи теплозабезпечення. 

У 2010 році за даними Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Україна спожила теплової енергії на 60 млрд грн. Основні її споживачі – міста, однак на рівні міст цими грошима ніхто не керує! Тому структура енергоменеджменту повинна вирішити питання раціонального використання енергії в будівлях: контролювати споживання, впроваджувати програми з підвищення ефективності використання і знижувати витрати на енергоресурси загалом. Міжнародний досвід доводить, що лише адміністративними методами енергоменеджменту можна досягти економії для України до 5%, а це 3 млрд грн річно тільки на тепловій енергії! 

ДТЕК бере активну участь у вирішенні соціальних проблем територій присутності своїх підприємств, будує свій бізнес відповідно до принципів соціальної відповідальності. Для ефективного вирішення проблеми сталого розвитку територій присутності, в тому числі і для впровадження системних позитивних змін у секторі теплозабезпечення, ДТЕК ініціює об'єднання зусиль зацікавлених сторін: влади, територіальних громад, міжнародних донорів. ДТЕК реалізує проекти сталого розвитку територій у межах Програми соціального партнерства, ґрунтуючись на принципах взаємовигідного співробітництва, викладених у Декларації соціального партнерства ДТЕК. 

Опис проекту:

Енергоефективність у комунальному секторі – один із ключових напрямків соціального інвестування ДТЕК. У 2012 р. 32% інвестицій було виділено саме на цей напрямок. Загальна сума інвестицій ДТЕК у партнерський проект «Реформа міського теплозабезпечення» за період 2010-2012 рр. – 6,8 млн грн. Загальні інвестиції ДТЕК у цей напрямок у 2010 р. склали 1,32 млн грн., у 2011 р. – 3,7 млн грн., а в 2012 р. збільшилися до 19,6 млн грн.

Програма «Енергоефективність у комунальному секторі» реалізується ДТЕК в партнерстві з Проектом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Реформа міського теплозабезпечення» (РМТ) та міською владою з 2010 року. Після успішного впровадження пілотного проекту в місті Кураховому Донецької області до участі в програмі приєдналися Павлоград, Дніпропетровськ і Київ. Ще в десяти містах своєї присутності ДТЕК реалізує програму самостійно. 

Тристороння співпраця дозволяє об'єднати досвід експертів проекту РМТ, організаційний та інвестиційний потенціал ДТЕК і підтримку міської влади для реформування системи теплозабезпечення в містах-учасниках проекту. 

Мета проекту:

Поліпшити якість життя жителів регіонів присутності: впроваджувати позитивні зміни в секторі теплозабезпечення в регіонах присутності Компанії, створити фінансово життєздатну та стабільну систему центрального теплозабезпечення, поліпшити якість послуг, підвищити енергоефективність значущих об'єктів соціальної інфраструктури, інформувати населення про енергозбереження й енергоефективність.

Завдання проекту:

 • залучити фахівців для допомоги у створенні енергетичного плану міста, що стане основою для залучення інвестицій від приватних компаній і міжнародних фінансових організацій;
 • провести енергоаудит типових будівель і систем теплопостачання, підготувати інвестиційні пропозиції;
 • провести дослідження і впровадити типові проекти зі встановлення систем обліку та регулювання тепла;
 • залучити донорів і партнерів до реалізації проекту;
 • створити структуру управління енергетичними потоками та енергетичним балансом міст на місцевому рівні, впровадити енерго- й екологічно ефективні технології, допомогти в створенні системи енергоменеджменту та енергомоніторингу;
 • допомагати створювати та розвивати ОСББ;
 • провести інформаційну кампанію щодо енергозбереження серед населення;
 • запровадити факультативи з енергоефективності в середніх школах

Результати:

За період 2010 -2012 рр. у партнерстві з проектом РМТ були реалізовані такі проекти: 

 • Проведено енергоаудит систем теплопостачання (Київ, Павлоград, Курахове, Бурштин, Ладижин, Добропілля, Кіровське)
 • Розроблено Енергоплани міст (Курахове, Павлоград, Київ, Дніпропетровськ)
 • Проведено енергоаудит типових будівель (Курахове, Павлоград, Київ, Дніпропетровськ, Кіровське)
 • Встановлено квартальні вузли обліку та регулювання теплової енергії (Курахове, Павлоград)
 • Встановлені індивідуальні прилади обліку мережної води тепломережі приватного сектора (Курахове)
 • Проведено налагодження і регулювання теплових мереж (Курахове)
 • Зроблено ремонт теплосистеми в 2-х дитячих садках (Курахове)
 • Реалізовано комплексну термомодернізацію будівлі школи № 19 у м. Павлоград
 • Реалізовано комплексну термомодернізацію дитячого садка № 573 (Київ) утеплення даху і зовнішніх стін, замінено вікна та двері, модернізовано внутрішню систему опалення будинку, проведено реконструкцію системи освітлення, встановлено геліосистему, впроваджено дистанційну систему автоматичного збирання даних про енергоспоживання
 • На стадії реалізації – енергоефективна реновація загальноосвітньої школи № 53, термомодернізація будівель майстерень навчально-виховного комплексу № 122, дитячого садка № 229 (Дніпропетровськ).