Партнерський проект ДТЕК, Програми розвитку ООН і Метінвест Холдингу, направлений на поліпшення здоров'я та безпеки шахтарів у Східній Україні.

Перша фаза проекту «Поліпшення здоров'я і безпеки шахтарів у Східній Україні» – партнерського проекту ДТЕК, Програми розвитку ООН та Метінвест Холдингу – спрямована на проведення оцінювання здоров'я і безпеки шахтарів у пілотних містах Східної України, вивчення умов праці та підготовку плану дій, які стануть основою для другої фази цього проекту, а саме, реалізації заходів щодо поліпшення системи медицини праці, включно з модернізацією медичного обладнання та підвищення кваліфікації персоналу.

Географія: 2012-2014 рр. – Ровеньки, Свердловськ

Результати:

  • Під час першої фази проекту до роботи з оцінювання потреб шахтарів у сфері здоров'я та безпеки було залучено понад 650 шахтарів, дружин шахтарів, лікарів і державних службовців.  Проект отримав схвалення губернатора Луганської обласної державної адміністрації, а також мерів Ровеньків і Свердловська. 
  • У межах проекту були проведені співбесіди, фокус групи та семінари на рівні громад, а також вивчено умови праці на ДТЕК Ровенькиантрацит і ДТЕК Свердловантрацит. Спільно з лікарнею УМВС України в Луганській області були проведені медогляди й інтерв'ю із 373 шахтарями. 
  • Разом із громадами Ровеньків і Свердловська було розроблено оцінну доповідь, яка підсумовує висновки, дані й рекомендації першої фази проекту.
  • Спільно з цільовими громадами міст Свердловськ і Ровеньки підготовлено плани дій для реалізації у другій фазі проекту.