Ми переконані, що відповідальне ставлення до заощадження енергії потрібно формувати з дитинства.

Ми переконані, що відповідальне ставлення до заощадження енергії потрібно формувати з дитинства, тому ДТЕК розпочав реалізацію виховної програми для учнів початкових класів. Пілотний проект було реалізовано в школі № 1 Енергодара (Запорізька область).

Результати

Зважаючи на особливості сприйняття інформації в дитячому віці, ключові виховні засновки були реалізовані у форматі інтерактивної казки з використанням зрозумілих образів – сонця, сім'ї, дітей їхнього віку. У канву сюжету вплетено ключові проблеми – низька енергоефективність квартир і великі втрати тепла. Також у казці вказуються найбільш характерні зони енерговитрат.

Інтерактивність й особливості подання матеріалу (образність, повторення, ігровий компонент) сприяли залученню дітей до активного пошуку способів зменшення енерговитрат.

Основи економного витрачання електроенергії були подані дітям під час віртуальної фотоекскурсії на теплову електростанцію з демонстрацією ключових об'єктів ТЕС та основних етапів виробництва електроенергії.

Як закріплення матеріалу дітям запропоновано участь у конкурсі малюнків на тему енергоефективності, що сприяло подальшому переданню інформації в сім'ях. Такий підхід дозволив дітям запам'ятати інформацію на емоційному рівні.

У програмі взяли участь більше половини учнів початкових класів. У результаті нові стандарти енергозбереження прийшли в більш ніж 180 сімей Енергодара.