The project is implemented in Ukraine, the UN Development Programme funded by the EU in December 2007 and has already proved its efficiency.

В Україні проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» за фінансової підтримки ЄС із грудня 2007 року реалізує ООН. Проект уже довів свою ефективність: до липня 2010 року успішно завершилися 487 проектів сільських громад у напрямку енергозбереження, водопостачання, охорона здоров'я тощо. 

ООН фінансує найкращі проекти на конкурсній основі, що дозволяє ефективно розподіляти та освоювати партнерські ресурси, які направляються на вирішення найбільш актуальних проблем місцевої громади. Для участі в проекті міські жителі повинні об'єднатися в громадську організацію, підготувати і реалізувати соціальний проект, а також забезпечити частину фінансування. 

Така участь громади в усіх етапах процесу від планування до реалізації дозволяє розширити можливості муніципальних установ, громадських організацій і компетенції жителів із управління соціальним розвитком своїх міст. 

Починаючи з 2011 року, завдяки партнерській підтримці Метінвесту проект як експериментальний поширився також на роботу з громадами малих міст Донецької області. 

Обов'язковою умовою конкурсу є часткове фінансування трьох партнерів проекту в таких пропорціях:

  • 50% – фінансування EU (грант)
  • 5% – кошти, зібрані місцевою громадою 
  • 45% – бюджет міської ради 

Участь Метінвесту полягає в тому що, Компанія стає четвертим партнером цього проекту і, таким чином, розширюються фінансові та організаційні можливості проекту.

Результати:

У 2011 році на конкурсний відбір пройшли заявки міст Вуглегірськ і Юнокомунарівськ (адміністративні одиниці м. Єнакієвого), і Метінвест направив фінансування саме в ці міста. Для відібраних районів було проведено вступні семінари для представників місцевих органів влади, на яких були пояснені цілі, методологія і процедурні аспекти проекту. Також у містах відбулися збори громадян щодо створення громадських організацій. У місті Юнокомунарівськ створено громадську організацію "Юнком", а в місті Вуглегірськ – громадська організація "Фонд розвитку громади міста Вуглегірськ". 

За підсумками анкетування городян було сформовано два проекти, які в 2012 році були подані на розгляд комітету програми. Вуглегірський проект сфокусувався на реконструкції котельного обладнання в НВК-17, яке за 40 років використання було фактично зношене. Завдяки проекту, із загальною вартістю в 309 тис. грн, у школі були встановлені сучасні економічні котли.

У Юнокомунарівську "Фонд розвитку громади міста Вуглегірськ" реалізував проект із заміни старих вікон на нові склопакети на суму 220 тис. грн.

У 2013 році заплановано розширити географію реалізації проекту і залучити до участі громади більшість міст присутності Компанії.