Одним із пріоритетних напрямків програм соціального партнерства Метінвесту є створення європейських стандартів комфортності проживання для українських міст, де розташовані підприємства Компанії. Це завдання щорічно закріплюється в угодах про соціальне партнерство з містами.

Одним із пріоритетних напрямків програм соціального партнерства Метінвесту є створення європейських стандартів комфортності проживання для українських міст, де розташовані підприємства Компанії. Це завдання щорічно закріплюється в угодах про соціальне партнерство з містами. У 2012 році Метінвест інвестував в цей напрямок приблизно 40 млн грн.

Компанія націлена на створення в кожному місті для співробітників підприємств і жителів гарних і доступних місць відпочинку, центрів організації культурних заходів, облаштованих парків, дитячих і спортивних майданчиків. Також у кожного жителя міста повинні бути якісні умови життя, а також можливості для самореалізації та розвитку.

Результати:

У Кривому Розі триває комплексна програма реконструкції районів компактного проживання співробітників ПівнГЗК, ЦГЗК і ІнГЗК 

У межах програми було реконструйовано головну вулицю Інгулецького житлового масиву – проспект Перемоги: проведено заміну застарілого покриття проспекту, встановлено нові зручні лавки, відновлено освітлення, модернізовано світлодинамічний фонтан. Також було упорядковано й прилеглу територію – розбито квітники, обладнано система поливання газонів і центральних клумб. У 2013 році заплановано провести реконструкцію алеї Палацу культури, розташованої в самому центрі району та прилеглої до проспекту Перемоги. 

У Жовтневому районі Кривого Рогу продовжено реконструкцію житлового масиву 44 – квартал: проведено благоустрій вулиці Армавірська із заміною застарілого асфальтобетонного покриття загальною площею майже 2000 м2. Уздовж вулиці відремонтовано пішохідні тротуари, відновлено металеве огородження, виконано реконструкцію зелених насаджень. У 2013 році Центральний ГЗК планує почати проект із реконструкції парку 44 кварталу, реалізація якого розрахована на три роки. 

У Тернівському районі Метінвест інвестував кошти в популярне місце відпочинку працівників Північного ГЗК – парку ім. Комсомолу України: оновлено вхід до парку, капітально відремонтовано й освітлено алеї, оновлено клумби, встановлено нові лавочки та урни, відремонтовано унікальний комплекс фонтанів, побудовано скейт-парк. У 2013 році в Тернівському районі заплановано реалізувати проект «Реконструкція зони відпочинку біля води на вул. Маршака», а також реконструювати житлову частину вулиці 23 Лютого, яка фактично є продовженням вул. Мусоргського, повна реставрація якої була реалізована раніше Центральним комбінатом. 

У Маріуполі в розвиток інфраструктури вкладають свої кошти два найбільші підприємства – Металургійний комбінат «Азовсталь» і Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча. У результаті проведених у 2012 році робіт було упорядковано спуски до моря, прилеглі вулиці та майданчики, облаштовано пішохідні доріжки, відремонтовано десятки тисяч квадратних метрів доріг, тротуарів, клумб міста та сусідніх селищ, встановлено дитячі майданчики. У 2013 році заплановано проект із благоустрою парку ім. Лепорського, який є одним із найбільш популярних місць відпочинку для жителів міста. 

У Харцизьку в 2012 році було завершено довгостроковий проект із благоустрою «Парку поколінь». Сьогодні ця територія набула вигляду затишного і комфортного мальовничого куточка. Територія паркової зони оформлена кованою аркою і бетонною огорожею з облицюванням керамічним каменем, алеї викладені тротуарною плиткою. Встановлено ослінчики для відпочинку й ліхтарі для комфортного проведення часу ввечері. У парку передбачено ігрові комплекси для організації дитячого дозвілля. Також у 2012 році у межах благоустрою міської території Харцизький трубний завод подарував місту чотири сучасні зупинки громадського транспорту. 

У Краснодоні в 2012 році було здано в експлуатацію підвідний газопровід на селище Новосімейкіне. Будівництво газопроводу – істотна подія для селища: до побудови газопроводу жителі були змушені опалювати свої будинки вугіллям. Тепер, трубопровід протяжністю 1648 метрів, дозволить підключити до природного газу середнього тиску більше 500 жителів населеного пункту. Також у 2012 місті було реалізовано проекти з ремонту доріг і фасадів житлових будинків.

У Комсомольському було проведено ремонти вуличного освітлення, благоустрій міського парку, ремонт пам'ятників. Найважливішим для міста став другий етап реалізації програми із забезпечення питною водою м. Комсомольське. Компанія підтримала участь міста у загальнодержавній та міській програмі «Питна вода України» і виділила понад 1 млн грн на будівництво нової свердловини питної води. У 2011 році Метінвест придбав для міста станції очищення води, вклавши понад 1,5 млн грн.

У Макіївці, в одному з найбільших мікрорайонів, Метінвест відкрив сучасне футбольне поле, розміром 50х100 м. На місці покинутого пустиря було створено новий спортивний об'єкт – другий у місті футбольний майданчик настільки високого рівня, що дозволить залучити до популяризації здорового способу життя приблизно 3,5 тисяч дітей і дорослих. Сума інвестицій склала 3,8 млн грн.

Триває робота з благоустрою територій також в інших містах. У с. Новгородське (м. Дзержинськ) у 2012 році проведено ремонт доріг і системи зовнішнього освітлення з урахуванням енергоефективності. В Авдіївці було розпочато проекти з благоустрою паркових зон, які заплановано розширити в 2013 році – створення нових зон відпочинку у місцях проживання більшості городян. 

Окремим напрямком співпраці є розвиток міської транспортної мережі, оновлення та ремонт рухомого складу міських трамвайно-тролейбусних управлінь тощо. У 2012 році Метінвест придбав чотири нові комфортні трамваї для міст Маріуполь та Єнакієве на суму більш ніж 15 млн грн. Комфортабельні вагони обладнані зручними напівм'якими сидіннями, системою клімат-контролю, яка підтримує комфортну температуру в салоні вагона. Важливим є те, що це перші, і поки єдині в місті трамваї, які оснащені необхідним обладнанням, що забезпечує комфортний проїзд людям з обмеженим можливостями. Вони також будуть зручними для наших ветеранів і пенсіонерів.