Метінвест затвердив Стратегію розвитку системи охорони здоров'я на підприємствах Групи і в містах присутності.

У 2010 році в Компанії було затверджено Стратегію розвитку системи охорони здоров'я на підприємствах Групи. Вона націлена на запобігання захворюванням, пов'язаним із виробничими чинниками, і збереження здоров'я. Ведеться системна робота з підвищення якості надання першої допомоги, профілактики серцево-судинних захворювань та пропаганди здорового способу життя, і підвищення якості медичних послуг. 

Упродовж двох років було навчено більше 650 медпрацівників і лікарів із числа медичного персоналу підприємств. Учасники відпрацювали навички першої медичної допомоги на основі реалістичних сценаріїв. На 6 підприємствах створені команди внутрішніх тренерів. 71% усіх медичних пунктів укомплектовано базовими наборами для надання невідкладної допомоги, розміщено устаткування для надання невідкладної допомоги в офісах Керівної Компанії. Все це дозволило зменшити час реагування на виклики у разі нещасних випадків і поліпшити якість медичних послуг. 

При цьому Компанія розуміє, що вісім годин на добу її працівники – це співробітники Метінвесту, а решту часу – жителі міст, де їм також повинна надаватися кваліфікована допомога. 

Недостатній рівень державного фінансування й обмежені місцеві бюджети не дозволяють жителям отримати кваліфіковану медичну допомогу; медичне обладнання або застаріле, або його просто немає; стан самих будинків і приміщень залишає бажати кращого. Тому нарівні з поліпшенням власних лікувальних пунктів і удосконаленням медичних програм, Компанія реалізує ініціативи з підтримки та розвитку охорони здоров'я в містах. І це є невід'ємною частиною Програм соціального партнерства Групи Метінвест. 

Результати:

Компанія щорічно направляє частину своїх соціальних інвестицій у розвиток системи охорони здоров'я, а саме в підвищення якості надання медичних послуг. А це і умови лікарняних палат, у яких знаходяться люди, і якісне обладнання, яке дає можливість своєчасно ставити діагноз і працювати на запобігання захворюванням. Один із важливих напрямків поліпшення системи охорони здоров'я в містах – центри первинної медико-санітарної допомоги та лікарні швидкої медичної допомоги, відділення інтенсивної терапії й приймальний покій. Від того, як швидко приїжджає швидка допомога, як якісно надається допомога дорогою до лікарні й у самій лікарні, залежить успіх подальшого лікування. У 2012 році обсяг інвестицій у цю сферу склав більше 9,5 млн грн. 

У Краснодоні впроваджено низку масштабних програм із медицини, як на підприємстві, так і в самому місті. Праця шахтарів пов'язана з роботою в умовах, поєднаних із підвищеною небезпекою, тому Компанія приділяє особливу увагу підтримці медицини саме в цьому регіоні. 

У «Краснодонвугіллі» на базі створеного класу внутрішніми тренерами за 12-годинною програмою навчено більше 4700 осіб із числа Добровільних Медичних Команд (ланкові, гірничі майстри, бригадири). Було відкрито підземні медпункти на чотирьох шахтах, і на всіх шахтах розміщено 110 підземних укладок для надання першої допомоги. На підприємстві придбано й експлуатується обладнання для проведення поглиблених попередніх і періодичних медоглядів.

Завдяки співпраці з Метінвестом, у краснодонських міських лікарнях сучасним обладнанням оснащено палати інтенсивної терапії, встановлено апарат штучної вентиляції легенів і палатний рентгенівський апарат, комплекс діагностичного і профілактичного устаткування, придбано машини швидкої допомоги. Обсяг виділених коштів – 2,8 млн грн. 

В опіковий центр Луганської обласної клінічної лікарні інвестовано 1,6 млн грн на придбання спеціалізованого обладнання. Це єдиний в області спеціалізований медичний заклад, розташований найближче до Краснодону. І від якості надаваних послуг часто залежить життя пацієнтів, особливо тих, чия робота пов'язана з високим ризиком травматизму. 

У 2012 році стартував проект ПРООН «Поліпшення здоров'я і безпеки шахтарів у Східній Україні». Проект виконується в тісній співпраці з Метінвестом, ДТЕК, адміністраціями міст Краснодон, Свердловськ і Ровеньки. Проект націлений на оцінювання і зниження ризиків, із якими стикаються шахтарі та члени їхніх сімей, як під час роботи, так і у вільний від роботи час. Цей проект розрахований на дві фази. Під час першої експерти ПРООН провели інтерв'ю, фокус-групи, громадські семінари за участю шахтарів, працівників сфери охорони здоров'я, медичних фахівців Компанії та представників місцевих органів влади. Були вивчені умови роботи установ охорони здоров'я, визначено пріоритети щодо поліпшення здоров'я та безпеки громад. У результаті було розроблено плани дій щодо поліпшення ситуації в охороні здоров'я в обраних містах. Ці дослідження та плани дій будуть представлені зацікавленим сторонам і держустановам на національному рівні, різним міжнародним організаціям для привернення їхньої уваги до важливого питання здоров'я шахтарів, а також спільного фінансування необхідних заходів. 

У межах представленого плану дій Метінвест на 2013 рік уже запланував придбання медичного обладнання до міських установ на суму 1,6 млн грн.

У Маріуполі щорічно підтримуються міські лікарні № 1 і 4, а також лікарня швидкої медичної допомоги й низка інших установ. Починаючи з 2006 року, обсяг інвестицій в охорону здоров'я міста склав більше 15 млн грн. 

У 2012 році здійснено ремонтні роботи в травматологічному та хірургічному відділеннях лікарень, центрі первинної медико-санітарної допомоги та ЛШМД. Придбано дві сучасні машини швидкої медичної допомоги, які призначені для екстреного медичного реагування та оперативного доставляння співробітників у медичні пункти, лікувальні та спеціалізовані установи міста і Донецької області. 

У Єнакієвому у 2012 році для міської лікарні № 2 Метінвест виділив приблизно 300 тис. грн на ремонт рентген-апарата і комп'ютерного томографа, який був придбаний Компанією кілька років тому. Апарат обладнаний цифровою системою, яка дозволяє проводити сканування практично всіх органів людини, бачити анатомічну картину на будь-якому рівні сканування, що дає лікареві можливість точніше діагностувати захворювання.