Значну увагу Метінвест приділяєт мінімізації викидів в атмосферне повітря промисловими підприємствами.

Значну увагу Метінвест приділяєт мінімізації викидів в атмосферне повітря від промислових підприємств. У цьому контексті в Компанії застосовується кілька різних підходів:

Виведення з експлуатації застарілих, екологічно неефективних виробництв;

Реконструкція або повна заміна неефективних газоочисних установок у межах стратегічної інвестиційної програми Компанії.

Проведення капітальних і поточних ремонтів для підтримки викидів від виробничих об'єктів на досягнутому рівні.

Результати:

8 листопада металургійний комбінат «Азовсталь» Групи Метінвест повністю вивів із експлуатації останню застарілу коксову батарею №6. Раніше, в червні і жовтні 2012 року, вже були зупинені дві коксові батареї №5, 7. Таким чином, комбінат із випередженням термінів виконує свої зобов'язання щодо зниження техногенного навантаження на навколишнє середовище в межах реалізації програми охорони й оздоровлення навколишнього середовища Маріуполя на 2012-2020 рр. Закриття коксових батарей №5, 6, 7 істотно вплинуло на стан екології в Маріуполі і дозволило скоротити обсяги викидів коксохімічного виробництва Азовсталі на 50%.

Також, із метою подальшого скорочення техногенного навантаження на навколишнє середовище м. Маріуполя, наприкінці 2012 р. на комбінаті Азовсталь виведено з експлуатації на консервацію агломераційне виробництво. Цей захід дозволив істотно поліпшити екологічне становище в місті й запобігти смоговим явищам. Валові викиди від аглофабрики знижені майже на 33 тис. тонн. Обсяг виробництва агломерату перенесений на аглофабрику комбінату ім. Ілліча, оснащену більш сучасними системами очищення. 

Крім того, розпочато реалізацію довгострокового інвестиційного проекту з реконструкції наявних газоочисних установок на аглофабриці ММК ім. Ілліча. Наразі триває вибір найбільш екологічно ефективної технології очищення. Розглядаються технології від провідних вітчизняних і закордонних компаній. Реалізація цього проекту дозволить знизити валові викиди від аглофабрики ММКІ більш ніж на 73 тис. тонн річно. Із них викиди пилу зменшаться більше ніж на 6 тис. тонн.