Мета ДТЕК – визначити можливості для розвитку електрозаправної інфраструктури та освоєння нового бізнесу, для скорочення витрат на власний автопарк, і, можливо, зробити електромобілі частиною екологічних проектів Компанії.

ДТЕК – екологічно відповідальна компанія, яка вкладає значні інвестиції в захист навколишнього середовища. ДТЕК розвиває альтернативну енергетику (вітропарки), інвестує сотні мільйонів гривень у екологічні проекти, розробляє комплексну програму з енергоефективності виробництва. Одним із нових проектів компанії є проект «Електромобілі». Реалізація цього проекту сприятиме виконанню Україною європейських вимог зі зниження викидів СО2 та інших видів забруднень в атмосферу, зниження залежності економіки країни від нафтопродуктів і розвитку нового ринку товарів і послуг. 

Мета ДТЕК – визначити можливості для розвитку електрозаправної інфраструктури та освоєння нового бізнесу, для скорочення витрат на власний автопарк, і, можливо, зробити електромобілі частиною екологічних проектів Компанії.

Широке використання електромобілів здатне значно поліпшити атмосферу мегаполісів, у яких до 80% шкідливих викидів припадає на автотранспорт. Електроенергія, що виробляється великими генерувальними станціями, набагато «чистіша», ніж безліч двигунів внутрішнього згоряння, навіть якщо це гібридні автомобілі. Завдання електромобілів – використовувати енергію, що отримується з більшим ККД, спростити інфраструктуру «заправок» і вивільнити корисні площі в містах, знизити навантаження на навколишнє середовище при транспортуванні ПММ, знизити споживання настільки дефіцитної нафти.

Якщо проект буде успішним, ДТЕК може стати першою в Україні компанією, що розвиває електрозаправні мережі. Розмір інвестицій у такі мережі і терміни їхньої окупності будуть залежати від фактичних параметрів експлуатації електромобілів, від їхньої вартості і відповідно, поширення та трафіку. 

Зараз частка електромобілів на світовому ринку автотранспорту оцінюється в 0,1% і зростає приблизно на 1% на рік. Згідно з експертними прогнозами, частка електромобілів на світовому ринку автотранспорту до 2020 року складе 7-9%, до 2025 – 15-17%. Частка електромобілів на українському ринку оцінюється приблизно в 1% до 2020 року і приблизно 5% – до 2025. За нашими розрахунками, якщо автомобілізація України до цього часу досягне рівня Європи, в країні буде приблизно 600 тис. одиниць електромобілів. Для їх заряджання знадобиться більше 1 600 електрозаправних станцій. 

В Україні попиту на електромобілі ще практично немає. Перші такі автомобілі Mitsubishi були завезені в Україну з ініціативи ДТЕК, електрозаправних станцій в країні не існує: електромобіль може заряджатися лише від звичайної розетки упродовж 8-10 годин. У той же час, ринок є перспективним: Україна дотримується європейських тенденцій у галузі охорони навколишнього середовища, в тому числі, шляхом відходу від використання традиційних видів палива. Про перспективність ринку свідчить і прагнення світових автовиробників до виходу на український ринок електромобілів – Mitsubishi, Renault, Nissan, Toyota. 

На цей момент ДТЕК продовжує використовувати електромобілі в «пілотному режимі».