Політика соціальної відповідальності Метінвесту передбачає поступовий перехід від благодійних акцій до системної та прозорої взаємодії підприємств Групи з місцевими громадами й формування основи для соціального партнерства.

Діяльність Метінвесту нерозривно пов'язана з майбутнім міст, у яких його підприємства – градотворчі. Своє соціальне завдання Метінвест бачить у створенні робочих місць і підвищенні якості життя в регіонах присутності, впровадженні сучасних управлінських стандартів у діяльність, пов'язану з благодійними та іншими соціально значущими проектами та програмами, підвищення якості людського капіталу.

Політика соціальної відповідальності Метінвесту передбачає поступовий перехід від благодійних акцій до системної та прозорої взаємодії підприємств Групи з місцевими громадами й формування основи для соціального партнерства. Під час вибору проектів із реалізації соціально-інвестиційної діяльності стратегічним пріоритетом стає підтримка значущих проектів і програм, ініційованих органами місцевого самоврядування, що дозволяють робити видимий і довгостроковий внесок у вирішення наявних соціальних проблем.

Соціальні інвестиції для Метінвесту – це, насамперед, активна участь у житті місцевих громад, направлена на досягнення системних змін у якості життя в регіонах присутності підприємств Групи.

Пріоритети реалізації соціально-інвестиційної діяльності Групи Метінвест включають: 

  • охорона здоров'я;
  • водопостачання та енергоефективність;
  • соціально значуща інфраструктура;
  • розвиток бізнес-середовища;
  • програми освіти та підвищення активності громад.

 Метінвест інвестує в соціальне партнерство з містами присутності, корпоративні соціальні програми і спільні програми з міжнародними партнерами. У межах програм соціального партнерства група співпрацює з органами місцевої влади, а також з благодійними та неурядовими організаціями, які надають підтримку незахищеним верствам населення.

Реалізація соціальних програм у форматі соціального партнерства дозволяє ефективно розподіляти та використовувати ресурси для вирішення актуальних проблем регіонів присутності Метінвесту, а також допомагає муніципальним установам і громадським організаціям розширити їхні можливості щодо управління соціальним розвитком своїх міст.

З 2010 року Метінвест перейшов на системний підхід до реалізації соціальних інвестицій, який передбачає довгострокове стратегічне планування. Для цього наприкінці 2010 року Метінвест затвердив і реалізує Стратегію соціального інвестування.

Досягнення:

  • Розроблено та затверджено стратегічний план економічного розвитку та підвищення конкурентоспроможності міста Краснодон. План передбачає створення в місті комфортних умов для життя, залучення інвестицій, розвиток малого і середнього бізнесу. Проект реалізований спільно з програмою «Локальні інвестиції і національна конкурентоспроможність» Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Краснодонвугілля виступить співінвестором проектів, передбачених у стратегічному плані. 
  • У 2012 році було розпочато розробки стратегій розвитку міст до 2020 року в Авдіївці та Харцизьку. У 2013 році заплановано поширити цей досвід і на інші міста присутності Метінвесту.  
  • У 2012 році в кожному місті було створено експертну раду, до складу якої увійшли представники органів влади та місцевого самоврядування, громадськості, підприємств і головного офісу компанії. Їхнім ключовим завданням стала розробка проектів для Програм соціального партнерства. Проекти, які увійшли до Програми на 2013 рік, вибиралися з урахуванням пріоритетів соціально-економічного розвитку міст і результатів проведених соціальних досліджень.